Сьогодні, 19 серпня, у неділю, православні українці відзначають Яблучний Спас. У серпні відзначають три Спаса – Медовий, Яблучний і Горіховий. Яблучний є Другим Спасом.

В цей день прийнято пекти пироги та інші стравами з яблуками. Обрядові страви – пироги та вареники з яблуками, печені яблука, інша випічка і страви з яблук, компот. Яблучний Спас святкується під час Успенського посту. Саме з ним пов’язані основні обмеження. Зрозуміло, що якщо пост, то не можна переїдати, розважатися, їсти м’ясне і молочне. На честь Преображення Господнього допускається хіба що риба.

На Яблучний Спас починається збір врожаю яблук і заготівля фруктів на зиму. Люди вірили, що сухий день віщує дуже суху осінь, при цьому мокрий день – дощову, а ясний – до суворої зими.

В цей день не можна шити,в’язати, займатися фізичною працею, окрім готування їжі. Не можна сваритися, лаятися або бажати комусь зла. Вважається що неприємності, які побажаєте іншій людині в цей день, повернуться до вас сторицею. Обов’язково в цей день треба піти до церкви, освятити яблука та інші фрукти в церкві, а потім пригощати дітей і бідних людей.