Сьогодні, 20 вересня, в Міжнародний день студентського спорту, на стадіоні Національного університету біоресурсів та природокористування був встановлений Національний рекорд України з одночасної гри в шахи із занесенням до Національного Реєстру України. Одночасно грали 752 гравця, серед яких студенти та викладачі НУБіП.

Проректор з навчальної та виховної роботи університету біоресурсів Сергій Кваша розповідає, що ідея про встановлення рекорду виникла рік тому, коли в університеті був створений спортивний клуб «Шаховий король». За цей час клубом проведена особиста першість серед студентів та окремо навчально-педагогічних працівників і співробітників, найсильніші з яких поборолись за звання «Шаховий король НУБіП – Кубок Сергія Кваші».

Відкрив змагання Руслан Пономарьов — український шахіст, гросмейстер, чемпіон світу з шахів 2002 року. Олександр Тигов, як віце-президент Київської шахової федерації, був нагороджений грамотою за сприяння встановлення цього рекорду України в категорії «Масові заходи».

Олександр Тигов вже не раз сприяв проведенню шахових турнірів серед молоді, бо, на його думку, гра в шахи, яка пережила століття, може навчити мислити та думати наперед. Особливо в наш час, коли все швидко змінюється і треба мати швидку реакцію та прозорий розум. Рух вперед — це найсильніша мотивація, яка може бути в світі.

Окрім рекорду в міжнародний день студентського спорту були проведені інші змагання: скіпінг, метання м’яча на відстань, показові змагання з перетягування каната. Також було проведено майстер-класи і презентація нових видів спорту: чирлідінг, фрізбі, флорбол і петанк.