Незабаром день незалежності України. День, коли ми відчуваємо, що Україна – наша домівка, Україна – наша сім’я, Україна – наше життя. І коли хтось намагається сім’ю руйнувати, коли хтось намагається принижувати наших родичів – ми протестуємо. Та коли хтось погрожує нам – ми воюємо. Так сталося і в листопаді 2013 року, коли почався Майдан – синонім свободи і незалежності, гідності і волі. Та не всі в нашій сім’ї залишилися вірними. Хтось пішов на сторону агресора і розпочав війну, яка досі триває.

Щоб пам’ять про героїв майдану не згасала, проводять різні фотовиставки, відкривають музеї. Музей «Від Майдану до війни» був відкрит в селі Святопетрівське, Києво-Святошинського району. Ініціатором створення комплексу став голова «Руху територіальних громад», депутат Києво-Святошинської районної ради Олександр Тигов.

Він та команда патріотів започаткували роботу музею на День Незалежності 24 серпня 2017 року. Біля триповерхової споруди стоїть пам’ятник 18-річному загиблому “кіборгу” Сергієві Табалі (“Сєвєр”), члену “Правого сектора”. На стінах – зображення синьо-жовтих прапорів та українських солдатів авторства івано-франківського митця Романа Бончука.

Музей зібрав пам’ятні речі з часів Майдану та продовжує наповнюватися «експонатами опаленими війною». Тут можна побачити: нагороди, книжки, особисті речі Небесної Сотні: Володимира Мельничука, Віктора Швеця та Віталія Васільцова. За час війни на Донбасі сюди постійно щось передають: шлеми бійців, гільзи, гранати, уламки мін та танку Т-34.

У музеї «Від Майдану до війни» проходять екскурсії для усіх бажаючих: «Ми створили музей з метою розвитку патріотичного духу у дітей та молоді. Також музей вшановує загиблих під час Революції Гідності та війни на Донбасі, а також підтримує їх рідних. Надає змогу відвідувачам бачити на власні очі речі з зони бойових дій, доторкнутися до історії та вшанувати Героїв», — відмічає керівник проекту Олександр Тигов.

Завдяки ініціативам таких громадян пам’ять про Героїв, які захищали нашу крану від агресора залишиться на довгі роки.