29 вересня відбулося відкриття меморіалу Герою України, Герою Небесної сотні Віталію Васільцову в селі Жорнівка Києво-Святошинського району. Тут Герой мешкав з дружиною та двома дочками останні роки свого життя. Андрій Павленко, один з ініціаторів створення пам’ятника. Скульптур цієї пам’ятки – Борис Данилюк. До речі, Борис Данилюк є автором ще одного монумента, встановленого разом з іншим із організаторів пам’ятника Васільцову Олександром Тиговим.

Народився Віталій у селі Гаврилівці Кам’янець-Подільського району Хмельницької області, закінчив Аграрний університет, стажувався за кордоном, був одним з кращих професіоналів у декоративному садівництві України.

Гуртував навколо себе соціально активних людей, відроджуючи народні традиції. Планував з друзями створити у Жорнівці новий дендропарк для прогулянок селян.

На Майдан Віталій Васільцов прийшов після побиття студентів 30 листопада. Він неодноразово брав участь у зіткненнях з Беркутом. Його єдиним захистом була будівельна каска.
Помер герой 18 лютого від кулі, яка увійшла в ліву нижню частину живота. Віталія Васільцова поховали у Жорнівці 21 лютого 2014 року.

17 лютого 2015 року на території Гавриловецької ЗОШ Рудської сільської ради відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки на честь випускника цієї школи Віталія Васільцова.

Віталію Васільцову посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”.

Присутніми на відкритті були мама, дружина, брат та доньки героя, громада села Жорнівка, Громадська Організація «Родина Героїв Небесної Сотні», БФ “Пам’яті Небесної сотні”, ліцеїсти Київський Військовий Ліцей ім. Богуна, Валентин Лихоліт, одногрупники Віталія і представники Уманського національного університету садівництва.


– Зараз стоїть питання щодо перейменовування дендропарку, якій зараз дає. Треба зібрати сесію районної ради. Потім, якщо буде потрібно, звернемося до обласної ради, для того щоб цей парк носив ім’я Віталія Васільцова, – каже Олександр Тигов, який вже відкрив два пам’ятника на честь героїв АТО.

– Дякуючі Богу та Хлопцям на Небі пам’ятник Небесній Сотні в Києво-Святошинському районі відкрито. Та достойно вшановано нашу пам’ять, наших Небесних, — каже Андрій Павленко.

На сайті Небесна Сотня є окремий розділ, присвячений Віталію Васільцову та його героїчному подвигу.