22 вересня у спортивно-патріотичному комплексі «Доброволець» пройшов турнір з козацького двобою, присвячений героям Небесної сотні. В турнірі приймали участь спортсмени з шести районів Київської області, вікова категорія – з 7 до 40 років. Місце проведення змагань обрали не випадково, тому що самому комплексі є музей «Від Майдана до війни», де кожен може вшанувати пам’ять борцям за Україну.

-Козацький двобій це офіційний вид спорту в Україні, якій існує з 2001 року. Українська спортивна федерація Козацький двобій проводять турнірі такого ґатунку протягом 7 років. З громадськими організаціями, які пропагують пам’ять героям небесної сотні ми співпрацюємо вже давно, у нас вже серія турнірів, присвячених пам’яті героям Небесної сотні. Це, в даному випадку, чемпіонат Київської області, до цього це були Чемпіонат України, Чемпіонат світу та Чемпіонат Європи. Багато спортсменів і функціонерів нашої федерації приймали участь у Революції гідності. Федерація козацького двобою займається популяризацією національних традицій. Не тільки козацького двобою, як вид спорту. До нашої програми входить вивчення серед молоді історії козацтва, національні традиції, – каже Олександр Корніяка – віце-президент всесвітньої федерації козацького двобою.

Чемпіонат Київської області з козацького двобою проводиться з метою широкого залучення населення до занять фізичною культурою та спортом, військово-патріотичного та спортивного виховання молоді, подальшого розвитку виду спорту і його популяризації в державі. Також однією з головних завдань турніру – відбір сильніших спортсменів до складу збірної команди області. Ідея проведення таких турнірів – привити своє, рідне, українське підростаючому поколінню.

– Ми своїх дітей вирощуємо сильними, здоровими. Такі турніри дають нашим дітям можливість перевірити свою підготовку, проявити силу духа. До речі, ми знаходимося в такому місці, де є патріотичне виховання, – каже батько учасника турніру Ігор Мошкин.

Олександр Тигов, засновник спортивно-патріотичного комплексу «Доброволець» за вагомий особистий внесок у справу військово-патріотичного виховання молоді, багаторічну волонтерську діяльність та особисту участь у відновленні культурних традицій українського народу отримав Сертифікат. Він постійно підтримує патріотичне виховання серед молоді, організує конкурси, турніри з різних видів спорту.

Один з учасників чемпіонату так описав цю подію: «Мені турнір сподобався, було багато суперників. Кожен зайняв своє місце. Думаю, що ніхто не образився і всім сподобалося» Представниця жіночої статі каже: «Дуже полюбляю цей вид мистецтва, тому що воно не таке агресивне. Можна використовувати прийоми в невеликих приміщеннях, наприклад у ліфті».

Переможці отримали грамоти, медалі та пам’ятні призи. Нагородження проходило в музеї Героїв “Небесної сотні“.