24 серпня в окупованому Криму, у місті Армянськ, стався викид сірчаного ангідриду на заводі «Титан». Хоча жителі Херсонської області ще раніше, 22 серпня, відчували постійний отруйних запах сірки, не могли спокійно дихати та спати уночі.

Окупаційна влада повідомила про цей небезпечний інцидент тільки через декілька днів. Жителі Армянську в соцмережах викладують фото, на яких за ніч все поржавіло.

Іржа на дитячих гірках, на велосипедах. На всьому металевому, що знаходиться на вулиці. А дерева за ніч скинули листя. В аптеках закінчилися захисні маски та навіть марля. В лікарнях кожен день фіксують нові звернення людей з алергією, невідомими висипами на тілі та слизистих оболонках носу, горла. Але влада не називає це «техногенною катастрофою». Жителі Армянська поскаржилися, що проби повітря і води були узяті лише на 5 день після викиду, більш того, офіційна експертиза встановила, що рівень хімічного забруднення на півночі Криму не перевищує норму і не загрожує життю і здоров’ю населення. Але завод «Титан» закрили на два тижні, дітей та їх мам запросили виїхати до санаторіїв Криму. Працівникам заводу обіцяють виплатити заробітну платню на період простою заводу. Хіба це не дивно? Це дуже нагадує Чорнобиль, коли про вибух на ЧАЕС люди дізналися лише на третій-четвертий день.

Діоксид сірки отруйний. Наявність його в повітрі в кількості 0,33 мг/дм³ і більше викликає задишку і запалення легенів. У людей, які живуть поблизу місця катастрофи. дере в горлі, раптово з’явилася слабкість, а шкіра покривається висипом. Люди серйозно почали замислюватися над тим, щоб покинути місто із-за загрози здоров’ю.

На Херсонщину виїхали лабораторні служби, які кожен день перевіряють стан води, грунту та повітря, – каже Вадим Черниш, міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. Але на непідконтрольній території ми не маємо змоги це контролювати.