Свято першого дзвоника в 2018 році пройшло, в кого 1, а у інших 3 вересня, на вибір школи. Святкова лінійка для першокласників не зайняла багато часу. Діти не жарилися на сонці, одразу пішли до класів, де їх чекали нові парти та нова програма. В цьому навчальному роців Україні стартує реформа освіти, яку називають “Нова українська школа”. Найбільше вона торкнеться 440 тисяч дітей, які цього року йдуть у перший клас. Вчитимуться вони 12 років за повністю зміненою програмою навчання.

Робота над новим освітнім стандартом, за словами міністра освіти Лілії Гриневич, тривала 2 роки. При цьому було використано досвід 7 країн – Фінляндії, Сінгапуру, Ірландії, Шотландії, Франції, Канади та Польщі. Метою змін, згідно з освітньої реформою, стане для учнів набуття компетентностей замість знань, розвиток зацікавлення та підвищення мотивації, для учителів – більше свободи у діяльності, але – і повага до гідності учня.

За новою програмою в першому та другому класі не буде оцінок та домашніх завдань. Замість табелів буде свідоцтво досягнень. Цей документ має показувати, як відбувається процес навчання, а не його результат.

парти-трансформери нової школи

Парти-трансформери нової школи

В школах з’являться нові парти-трансформери, які можна легко пересувати для роботи в групах, нова техніка, конструктори лего. Ці парти, за новою реформою, повинні стояти не тільки рядочками, їх можна переставляти, в залежності від потреб уроку.

У Міносвіти вже триває масштабне підвищення кваліфікації вчителів, що передбачає навчання усіх педагогів, які братимуть перші класи з 1 вересня 2018 року. Для таких педагогів наказом МОН затверджена типова програма підвищення кваліфікації, що складається з дистанційного онлайн-курсу на порталі EdEra та трьох очних сесій в обласних інститутах післядипломної педагогічної освіти, в межах яких спеціально підготовлені тренери закріплюватимуть знання педагогів на практиці.
Також МОН обіцяло закупити нові підручники та мультимедійні дошки.

В рамках реформи цього року в Україні має з’явитися понад 8 тисяч інклюзивних класів для навчання дітей з інвалідністю. Проте ще не у всіх областях школи пристосовані для навчання таких дітей.

Всі ці нововведення спрямовані на покращення рівня навчання. Діти повинні йти до школи з радістю, щоб слово «школа» сприймалася як місце, де цікаво, весело та безпечно.