З кожним роком студенти все частіше обирають навчання закордоном. В 2017 році було проведене опитування серед молоді. 35% студентів нашої країни, за можливістю, обрали би навчання закордоном. Основна причина такого вибору – працевлаштування, якість освіти, відсутність корупції, можливість побачити світ. Найпопулярніші напрямки – Великобританія, США, Канада, Польща, Німеччина, Франція, Угорщина. Деякі додаткові можливості надає для цього безвізовий режим з ЄС – хоча для тривалого навчання потрібна відповідна віза, але безвіз полегшує знайомство з європейськими університетами та налагодження контактів.

Стати студентом ВНЗ за кордоном це реально. Для розумних і талановитих українців існує ціла система програм і грантів. Якщо ви добре знаєте англійську мову, то можете навчатися фактично будь-де в Європі. Лише у великих європейських країнах (Франція, Німеччина, Італія, Іспанія) викладачі схильні заохочувати студентів до навчання мовою своєї країни. Хоча й такі міжнародні освітні програми поступово стають англомовними.

Які ж переваги для українських студентів має освіта за кордоном? По-перше – досить високий рівень освіти. Кожен навчальний заклад виробив спеціальну методику викладу інформації, з огляду на індивідуальні можливості кожного учня або студента. Незалежно від рівня підготовки і багажу знань, програма цікава, доступна і зрозуміла кожному. Тому дипломи європейських університетів затребувані у всьому світі. По-друге – під час навчання можна вдосконалити свої знання іноземної мови. Навчання за кордоном передбачає нові знайомства і появу нових корисних зв’язків. По-третє – роботу можна знайти ще до випуску. У деяких країнах студенти мають можливість працювати протягом навчання. До прикладу, у США та Канаді — 20 годин на тиждень під час навчання та 40 годин під час канікул. По-четверте – навчальний процес ніхто не нав’язує. Університети та коледжі за кордоном відрізняються практичною спрямованістю. Система навчання організована у такий спосіб, щоб студент не просиджував по півдня на лекціях, а вчився самостійно, стажувався й отримував досвід роботи за фахом. По-п’яте — це можливість подорожувати.

Та не треба забувати про труднощі, з якими можуть зіткнутися студенти та їх батьки. Це велика вартість навчання і проживання, мовний бар’єр. Проживання в чужій країні без батьків та друзів може викликати великий стрес для молодого організму. Також досить багато питань доводиться вирішувати під час оформлення всіх необхідних документів для успішного вступу до ВНЗ.

Освіта за кордоном одночасно захоплює й лякає студентів та їх батьків, що абсолютно зрозуміло. Якщо ж у вас виникають сумніви, і ви не знаєте, з чого почати, вам допоможуть спеціальні центри, для яких посередництво в навчанні за кордоном – це основний вид діяльності.