28 серпня, щорічно православна церква святкує Успіння пресвятої Богородиці, або Першу Причисту. Цим святом закінчується Успенський піст, який тривав с 14 по 27 серпня. До речі, якщо 28 серпня випадає на середу чи п’ятницю, то їсти м’ясо та молочні продукти забороняється. Сьогодні вівторок, тому і обмеження діяти не будуть.

В цей день віруючи згадують про смерть Божої матері. Слово “успіння” перекладається зі старослов’янської як “мирна смерть” чи “сон”. За три дні до смерті Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про близький перехід її до вічності. В цей день апостоли залишили місця своєї проповіді та дивним чином зібрались в Єрусалимі, щоб попрощатись з Пресвятою Богородицею та здійснити погребіння її пречистого тіла. Перебуваючи навколо її ложа, вони були засліплені яскравим світлом, в якому явився сам Христос в оточенні ангелів та архангелів. У цей момент чиста душа Діви Марії без страждання, ніби уві сні, відійшла до Господа.

Успіння Пресвятої Богородиці – друге за значущістю свято православної церкви після Воскресіння Христового. Недарма цей день ще називають Богородичною Пасхою, або «літньою Пасхою».
Церква називає смерть Богородиці сном, успінням, тому що вона першою серед людей стала безсмертною і душею, і тілом.
Для українців Богородиця здавна була першою Заступницею і Помічницею. Богородиці присвячували ікони, будували на її честь храми. Зокрема, дві найбільші православні святині України – Київська і Почаївська Лаври – теж присвячені Успінню Богородиці.

Успіння проводжай, а осінь зустрічай – саме після Успіння починається бабине літо, яке триватиме ще весь перший місяць осені.

В цей день не можна працювати, шити, стригтися, готувати їжу. В цей день треба піти до церкви, помолитися за здоров’я рідних та близьких, роздати милостиню та планувати весілля.

Доречі, в СПК «Доброволець» настоятель Храму отець Володимир передав ікону музею «Від Майдану до війни», про що написав у фейсбуці Олександр Тигов.