21 травня в місті Вишневе відбувся фінал шахового турніру, в якому брали участь жителі Києво-Святошинського району. Переможці були нагороджені грамотами та грошовими призами. Організатори заходу ГО “Рух територіальних громад” відзначили, що головна мета його проведення – залучення жителів в спортивне життя району.
Інтелектуальний турнір був проведений в два етапи: перший пройшов 7 травня в Боярці, другий – 21 травня в Вишневому.

Учасники турніру були розділені на дві групи – діти віком від 6 до 15 років, підлітки та дорослі від 15 років. У змаганнях було проведено 7 турів по 15 хвилин.

У першому турі шахістів було досить багато: тоді позмагатися прийшло 122 учасники (45 дорослих і 77 дітей).

“Змагання пройшли дуже вдало і це чудово, було дуже багато учасників, але досягнення головної мети турніру ще попереду – це залучення якомога більшої кількості жителів району до цього інтелектуального виду спорту. Я думаю, що після турніру, де відчувалася настільки дружня атмосфера, варто організувати більш масштабне змагання “, – поділилася з враженнями член ГО” Рух територіальних громад “Вікторія Щербакова.

Призовий фонд заходу склав 50 000 гривень.Для восьми учасників, які зайняли призові місця в кожній віковій категорії були передбачені такі грошові нагороди: I місце – 7 000 грн., II місце – 5 000 грн., III місце – 3 000 грн., IV місце – 3 000 грн., V місце – 2 000 грн., VI місце – 2 000 грн., VII місце – 1 000 грн., VIII місце – 700 грн. і спеціальний приз серед тих, хто не пройшов у фінал – 300 грн.

В якості суддів були запрошені три професіонала, які багато років займаються шахами і мають певні категорії суддівства. Одним з них був керівник шахового гуртка від Вишневського центру творчості дітей та юнацтва на базі ЗОШ №4 Олег Гуменюк. Суддя і секретар заходу Олександр Фомічов.

14 травня на території Національного музею народної архітектури та побуту України “Пирогово” в Києві відбувся III фестиваль мистецтв української і польської культур “Всіма барвами окрашу України нашу”. В організації заходу брали участь громадські організації Союз поляків BEZGRANIC, ГО “Союз жінок Київщини” та ГО “Рух територіальних громад”.