Що допомагає бути конкурентоздатним на ринку праці в наш бурхливий швидкозмінний час? Звичайно це рівень підготовленості до виконання необхідних завдань у будь-якій сфері, рівень знань, досвід. Випускники українських вишів високо цінуються у світі, але все таки наша система освіти залишається непідготовленою до запитів ринку праці. Далеко не по всім професіям можна отримати підготовку на території нашої держави і тоді альтернативою стає навчання за кордоном.

Про британські виші написано не просто багато, а дуже багато. Ну хто не знає про Оксфорд, Кембридж, Лондонський Університет? Вони здаються настільки далекими і недосяжними, що багато випускників шкіл та і люди, які просто хочуть отримати нову професію або підвищити кваліфікацію, і не здогадуються, що навчання у Великій Британії доступніше, ніж здається.

Процес розпочинається з вибору конкретного виша. Університети і коледжі Великої Британії пропонують великий вибір курсів і напрямів. На сайті кожного коледжу представлена детальна інформація про спеціалізації, а також вимоги до абітурієнта. Інформаційна підтримка організована дуже дружньо і представники навчального закладу із задоволенням нададуть відповідь на будь-яке питання.

Якщо ж ви вже вчитеся в якому-небудь українському виші, але хочете продовжити навчання у Великій Британії, то все, що вам потрібно зробити – це подати заявку через UCAS (Universities and Colleges Admissions Service) – Службу прийому в університети і коледжі. Вона є єдиною для усіх учбових закладів і ви можете подати заявку відразу в усі ВНЗ країни. Фахівці й аспіранти, які хочуть отримати британську освіту після випуску з українського вишу, повинні проходити іншу, досить специфічну реєстрацію.

Через якийсь час після подання заявки бажаний університет або коледж зв’яжеться з вами і повідомить, чи отримали ви offer – пропозицію про навчання в конкретному місці. Пропозиція може бути необмежена умовами, і навпаки.

Необмежена умовами пропозиція означає прийом без іспитів і спеціальних вимог. Обмежена умовами пропозиція означає те, що вам потрібно мати певні бали по специфічних предметах або здати додатковий тест з англійської мови. Деякі вищі навчальні заклади можуть запросити вас на співбесіду особисто або ж запропонувати пройти її по телефону до того, як прийняти вашу заявку.

Після того, як ваша заявка прийнята і ви почули довгоочікуване «yes», постає важливе питання фінансування. На щастя, британські коледжі і університети пропонують безліч різних стипендій і програм допомоги студентам. Вони залежать з якої ви країни (наприклад, Євросоюзу або Європейської Економічної Зони); де конкретно у Великій Британії ви хочете вчитися (правила різні для Англії, Шотландії, Північної Ірландії і Уельсу); ваших оцінок; рівня вашої освіти. Також Британський уряд фінансує певні групи людей, і, залежно від своєї національності, ви можете розраховувати на стипендію від держави. Дуже багато учбових закладів Великій Британії пропонують свої власні стипендії і гранти.

Після того, як ви отримали підтвердження від бажаного закладу і вирішили питання з грошима, вам необхідно отримати студентську візу, яка дозволить вам жити і вчитися у Великій Британії упродовж курсу навчання. Існує два види студентських віз – Tier 4 (вона ж загальна віза) і короткочасна віза. Подати документи на загальну візу можна тільки після підтвердження від вишу, і його ж представники допоможуть вам правильно скласти заявку. Це віза дозволяє знаходитися у Великій Британії упродовж усього курсу, тобто декілька років. Короткочасна віза видається тим студентам, які хочуть пройти шестимісячні предметні курси або вивчати мову протягом не більше одинадцяти місяців. Завдяки підтримці вибраного вами коледжу можливо навіть працювати неповний робочий день, оскільки вони допомагають іноземним студентам отримати необхідний дозвіл.

Британська освіта високо цінується у світі і допоможе вам побудувати успішну кар’єру в майбутньому і допомогти в саморозвитку і пошуку свого я.