У країнах, яких оминули війни XX століття, більшість пам’ятників присвячені діячам політики, культури та науки. В Європі багато пам’яток пов’язано з Другою світовою війною. В Україні таких пам’ятників особливо багато. Для більшої частини країн Європи ця жахлива війна стала уроком, вони об’єдналися заради спільного добробуту. Нажаль, коли Україна зробила рішучий крок заради європейських цінностей, інша країна, з якою ми пліч-о-пліч боролися за мир у тій війні, повернулася до застарілого в наш час агресивного імперіалізму і розпочала нову неоголошену війну. Багато воїнів загинуло за кілька років війни, тому у нас почали з’являтися пам’ятки вже цієї війни XXI століття.

У 2016 році з’явився такий пам’ятник і у селі Святопетрівському, що в Києво-Святошинському районі. Він присвячений добровольчим батальйонам, адже саме вони першими стали на захист цілосності України в тривожний 2014-й. Дата відкриття, 24 серпня, обрана не випадково, адже це наше головне свято — День Незалежності.

пам'ятник добровольцям у Святопетрівському перед відкриттям

пам’ятник перед відкриттям

пам'ятник добровольцям у Святопетрівському

Скульптура виконана пластично та реалістично. Скульптор киянин Борис Данилюк працював над нею 9 місяців.

скульптор Борис Данилюк на відкритті пам'ятника добровольцям у Святопетрівському

скульптор Борис Данилюк на відкритті пам’ятника

Постаментом пам’ятника служить кам’яна брила, начебто символізуючи, що добровольці пішли в смертельний бій за власним бажанням. Фігура бійця з рішучим поглядом у шоломі, з гранатометом та автоматом настільки вражає, що місцеві жителі навіть побоюються приходити дізнатись про клуб у будинку за спиною бронзового бойця. До речі, бронзу збирали толокою.

Сергій Табала в донецькому аеропорту

фотографія Сергія Табали в донецькому аеропорту, що була образом для скульптури

ескіз пам'ятника добровольцям у Святопетрівському

ескіз пам’ятника

Образом для пам’ятника стала світлина наймолодшого «кіборга» Сергія Табали, що мав позивний «Сєвєр». Сергій загинув під час героїчної оборони донецького аеропорту 6 листопада 2014, трохи не доживши до свого 19-річчя. Посмертно він отримав найвищу державну нагороду — Герой України.

Оксана Табала й Олександр Тигов на фоні монумента Сергію Табалі

мати Сергія Табали й ініціатор установлення монумента Олександр Тигов

про Сергія Табалу в музеї «Від майдана до війни» у Святопетрівському

полиця Сергія Табали в музеї «Від майдана до війни» в комплексі «Доброволець»

Ініціатором встановлення пам’ятника був тодішній голова районної ради Олександр Олександрович Тигов. За його задумом фігура добровольця має надихати на подвиги дітей та дорослих, що приходять до спортивно-патріотичного комплексу «Доброволець».

пам'ятник добровольцям у Святопетрівському на фоні клубу «Доброволець», що будується

на фоні клубу «Доброволець», що на той час перебував у стані будівництва