14 травня на території Національного музею народної архітектури та побуту України “Пирогово” в Києві відбувся III фестиваль мистецтв української і польської культур “Всіма барвами окрашу України нашу”. В організації заходу брали участь громадські організації Союз поляків BEZGRANIC, ГО “Союз жінок Київщини” та ГО “Рух територіальних громад”.

У Пирогово з’їхалися представники польських центрів зі всієї Київщини, зокрема були представники з Білої Церкви, Боярки, Бучі, Броварів. В рамках заходу пройшли виступи фольклорних колективів, була представлена ​​виставка робіт майстрів гончарного мистецтва, проводилися майстер-класи та розваги, пригощали смачним козацьким Кулішем. Також на захід завітали представники Консульства Польщі в Україні. “Основна цінність, яка сприяє формуванню та розвитку контактів між нашими незалежними державами і суверенними народами – ідея добросусідства України та Польщі. Будучи на цьому чудовому спільному заході українсько-польської культури, де гарна святкова атмосфера, піднесений позитивний настрій, хочу побажати нашим народам і далі підтримувати і розвивати дружні зв’язки, миру і єдності “, – зазначив голова Партії захисників Вітчизни, сенатор Міжнародного парламенту безпеки і миру , народний депутат України чотирьох скликань Юрій Кармазін.

“Україна і Польща – братські держави в самому серці Європи, у нас спільна історія, культура, традиції, цінності та спільні взаємини і це добре, тому будемо робити все для того, щоб їх зміцнювати”, – резюмував Тигов.