23 серпня в Україні будуть відзначати день Державного прапору. Прапор для кожної країни – священний. В Україні навіть передбачене покарання 338 статтею кримінального кодексу України за наругу над державними символами. Яка ж історія виникнення прапора і як будуть святкувати це свято в 2018 році?

Використання жовтого та блакитного кольорів на прапорах України простежується від прийняття християнства.Після цього ці два кольори набувають значення державних.

У середині XVII ст., після приєднання Гетьманщини до Російської держави, набувають поширення блакитні (сині) полотнища із золотими або жовтими зображеннями хрестів та інших знаків.

З часів козаччини жовто-блакитні кольори починають домінувати на українських хоругвах, прапорах і клейнодах. У червні 1848 року на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто-блакитний прапор.

Після подій у Росії 1917 року жовто-блактина символіка поширюється. 22 березня 1918 Центральна Рада прийняла Закон про Державний прапор республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор символом Української Народної Республіки. 13 листопада 1918 синьо-жовтий прапор став і державним символом Західно-Української Народної Республіки. Тобто з того часу прапор став не жовто-блактним, а синьо-жовтим.

Існує версія, що кольори нашого прапора здавна символізують дві головні стихії природи і людського буття — вогонь(жовтий колір) і вода(синій). Деякі історики припускають, що тільки поєднання «жовтий — згори, синій — знизу» відбиває вічну симетрію — божественну гармонію цих стихій.

Прапор України в новітньому їх трактуванні цє безхмарне небо як символ миру – синій колір, і стиглі пшеничні ниви як символ достатку – жовтий колір.

Раніше День Державного Прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні. У 2009 році Президент України Віктор Ющенко вніс зміни до цього указу, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.
До Дня державного прапора та 27-ї річниці незалежності України у Києві триватимуть численні державні та загальноміські святково-урочисті заходи.

Серед основних заходів, зокрема, 23 серпня традиційно відбудеться Церемонія урочистого підняття Державного прапора України біля будівлі Київської міської державної адміністрації та в районах Києва.

24 серпня у Соборі Святої Софії Національного заповідника “Софія Київська” пролунає молебень за Україну й український народ. Керівники держави та міста покладуть квіти до пам’ятників Тарасові Шевченку і Михайлові Грушевському, вшанують пам’ять героїв Небесної Сотні на вул. Інститутській.
Цього року до сторіччя відродження української державності передбачено парад військ “Марш нової армії”. Також на Майдані Незалежності художні колективи силових структур привітають українців тематичним концертом “Пісня за волю України”.

Якщо ви патріоти нашої країни – не зволікайте, вивішуйте прапори. Пишайтесь тим, що ми українці!