29 серпня — День пам’яті загиблих учасників АТО. Цього дня 2014 року в Іловайському котлі загинула найбільша кількість військових за 4 роки війни. Бої за важливий стратегічний об’єкт Донбасу – місто Іловайськ, тривали з середини серпня. Українським військовим майже вдалося оволодіти містом, але тут втрутилася російська армія, яка кинула проти українців свої регулярні війська.

В результаті вторгнення регулярних підрозділів збройних сил РФ в напрямку міста Іловайськ батальйони МВС України «Дніпро-1», «Миротворець», «Світязь», «Херсон», «Івано-Франківськ», Нацгвардії «Донбас» і сил сектора «Б» потрапили в оточення. 28 серпня положення наших військових стало критичним.

29 серпня бойовики відкрили «зелений коридор», щоб українські збройні сили могли вийти із оточення. Але насправді це коридор став останньою дорогою в їхньому житті.

В цілому за весь період боїв за Іловайськ, із 7 серпня по 30 вересня, за офіційними даними, загинули 366 українських військових, 429 було поранено, 128 потрапили у полон і 158 зникли безвісти.

Один з героїв Іловайської трагедії – Юрій Матущак, молодий вчитель історії з Донецька, який загинув, захищаючи свою Батьківщину під Іловайськом. 21 квітня 2016-го у холі головного корпусу Донецького національного університету імені Василя Стуса (м. Вінниця) встановлено меморіальну дошку на його честь. Вічна пам’ять героям!

Треба вшановувати подвиги людей, які за свою державу віддають життя, бо «Воля або смерть».

Олександр Тигов – депутат Києво-Святошинської районої ради, голова правління «Рух територіальних громад», меценат, біля Спортивно-патріотичного комплексу «Доброволець», який був відкритий силами Олександра Олександровича, встановив пам’ятник загиблому герою АТО.

Прообразом цієї пам’ятної споруди став 18-річний кіборг Сергій Табала з позивним «Сєвєр», який загинув під час штурму диспетчерської вежі в аеропорту Донецька.
Вічна слава героям!