Сьогодні світ відзначає Міжнародний день благодійництва. Мета цього дня – привернення уваги до проблем суспільства, пов’язаних з бідністю та гуманітарними кризами.

Дату обрали не випадково – саме в цей день померла Мати Тереза, місіонерка і католицька черниця, яка присвятила все своє життя служінні церкви. За свою благодійну діяльність Мати Тереза стала лауреатом Нобелівської премії миру «За діяльність в допомогу стражденній людині».

Держава повинна піклуватися про тих, хто не може забезпечити себе всім необхідним. Проте ми знаємо, що це буває не завжди. Кожен, хто досяг вершини і забезпечив свої первинні потреби (у їжі, житлі та роботі), може бути благодійником для інших.
В українській історії ми знаємо багато благодійників, які займалися письменництвом, наукою, політикою, підприємницькою діяльністю. Серед них Михайло Грушевський, Микола Терещенко, Іван Скоропадський, Андрей Шептицький. Всі вони зробили внесок в українську благодійну справу. Їх добрі справи живуть і нині.

Сучасна Україна також має своїх благодійників. Один з них – Олександр Тигов – депутат Києво-Святошинської районної ради, голова правління Рух територіальних громад, Голова правління ГО «Новий початок», меценат та волонтер.

Олександр Тигов побудував за власні кошти спортивно-патріотичний комплекс «Доброволець», де діти мають можливість займатися безкоштовно будь яким видом спорту. Також відкрив музей «Від майдану до війни», де вшановує пам’ять загиблим героям України. Кожен рік проводить різні конкурси для талановитих дітей, допомагає дітям-сиротам, дітям з особливими потребами.

Цього року Олександр Тигов відвідав Святошинський дитячий будинок-інтернат для хлопців (з особливими потребами). «Підготовку таких дітей до життя в суспільстві починають вже з перших кроків, коли дитина тільки-но переступає поріг установи, виховуючи найпростіші навички самообслуговування»,- каже пане Олександр. «Поряд з цим триває навчально-ігрова робота- ознайомлення з простими видами праці, малювання, конструювання, музики. Діти в міру своїх психофізичних можливостей оволодівають елементарним читанням, письмом,господарчо-побутовою працею!»

Якщо створювати атмосферу доброзичливості, безпеки, взаємодопомоги та емоційної підтримки це допоможе дітям розкрити творчий потенціал, самовиразитись, покращити соціальні навики, міжособистісні відносини та поведінку, зменшити відчуття тривоги та агресії, проявити свої таланти.
Отже, не будемо байдужими до людей, які потребують нашої уваги та допомоги. І як казала мати Тереза: «Якщо ти добрий, люди можуть звинуватити тебе в егоїстичних і укритті мотивах. Все одно будь добрий». Добро починається з тебе!