На свято 1 вересня в ТРЦ «Ocean Plaza» пройшов турнір «Акулячі пристрасті на шахівниці». Участь у змаганнях взяли 50 школярів – віком від 12 років і молодші. Рівень їх майстерності був від 3 розряду до кандидатів в майстри спорту, багато з них це переможці та учасники чемпіонатів України, Європи і Світу.

Розпочав захід головний суддя змагань, суддя національної категорії, кандидат у майстри спорту, головний спеціаліст відділу навчально-спортивної роботи у ВНЗ Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки України Іван Захарчук, привітавши учасників.

Потім Президент Київської шахової федерації, міжнародний гросмейстер Оксана Возовик побажала всім учасникам гарної гри, а віце-президент Київської шахової федерації Олександр Тигов навіть зробив перший хід.

— Дітки дуже цікаві. Приємно, що позиція нашого президента, пані Оксани, однозначна: «Якщо не буде дітей – держава немає майбутнього». І це, як для мене, для людині, яка 19 років тому була директором Всесвітньої шахової олімпіади в Артеку, дуже важливо і дуже приємно. Бо, якщо ми не будемо вкладати сили та гроші в дітей, то держави не буде, — каже Іван Захарчук.

— Діти можуть себе реалізувати, головне це дати дітям шанс. У нас, нажаль, Федерація шахів України про це не думає. Для них головне – штатна збірна, ордени, медалі, чемпіони. А про дітей, які можуть «вистрелити» через 3–5 років, про них взагалі ніхто не думає. Ми проводимо також турнір «Кришталева тура» серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів Києва. В одному з десяти районів грає від 120 до 200 дітей. Найбільш популярний це шкільний етап. Три роки тому на шкільному етапі у нас було 20 тисяч дітей! Наступного року вже 22 тисячі, а в тому році вже 25 тисяч дітей. Цього року ми плануємо 30 тисяч дітей.

Шаховий спорт в Києві набирає популярності. «Я займаюся шахами вже п’ятий рік, мені дуже подобається ця гра», — каже молодий учасник турніру Антон. «Навіть дома в мене на комп’ютері є програма, де я граю в шахи з іншими людьми он-лайн. В мене 19 медалей. В майбутньому я хочу стати гросмейстером».
В грудні минулого року Департаментом освіти і науки Київської міської державної адміністрації для учнів шкіл було закуплено шахового інвентарю і обладнання на 3 млн. гривень. В кожному районі Києва є 125 електронних годинників і 125 шахів-стаунтонів.

Навчати дитину думати не просто, особливо в наш час. Не всі діти мають бажання грати в шахи, бо ця гра здається їм дуже складною та нецікавою, вони не вірять у свої сили. «В мене 2 розряд, я граю недавно, десь два роки. Я люблю думати, люблю такі предмети, як логіка та математика. Але в моїй школі мало дітей грають у шахи», — каже Рита, учасниця «Акулячих пристрастей». Тож треба розповсюджувати шаховий спорт, популізувати його.«Наша мета – розвиток і популяризація шахів , єдність і згуртованість у справах, діях і в спорті! “, — зазначив Олександр Тигов.

Позиція пані Оксани Возовик щодо дитячого шахового спорту така «Ми вкладаємо в майбутнє держави». Результату одразу не буде. Але він буде обов’язково. Не кожна дитина стане чемпіоном світу. Але, як сказав Василь Сухомлинський «Шахи допомагають розвитку мислення людини». Діти зможуть прораховувати свої дії на хід, на два, на десять вперед. Дитина буде мудріша, а від того виграють як самі діти, так і їх батьки та держава!

Олександр Рибченко, суддя змагання каже, що сьогодні він побачив майже всіх сильних дітей Києва цього віку. «Судити мені було не складно, діти дійсно грали як справжні шахісти, тому мені просто потрібно було робити свою справу на комп’ютері», — каже Олександр.

Отже, підсумок першості серед 11 команд: 1 місце – «Бригантина» (Лазарчук Ілля, Попко Антон, Малаховская Валерія), 14 очок; 2 місце – «Авангард» (Манько Марія, Ільченко Станіслав, Рудик Олександра), 13,5 очок; 3 місце – сім’я Кондрашова – Прочаевих (Кодрашов Іван, Прочаева Аліна, Прочаева Тіна), 12 очок. А перше місце серед особистих змагань здобув Пальчук Андрій.

На церемонії нагородження всі діти отримали пам’ятні призи та грамоти, а десять найкращих гравців буди нагороджені медалями та кубками.

Отже, шахи – це не просто гра. Шахи вчать самостійно думати і приймати рішення. А чи не цього хочуть батьки для своїх дітей? Грайте в шахи та привчайте до цієї гри дітей!