17 серпня виповнилося 50 років від дня народження Андрія Кузьменко – лідера львівського гурту «Скрябін». Він відомий для всіх як співак, телеведучий, продюсер, актор, письменник.
Народився Кузьма на Львівщині, освіту отримав у медичному університеті. В 1989 році було створено гурт «Скрябін» – перший україномовний гурт у жанрі альтернативної електроники. Було записано 17 студійних альбомів. Андрій був ведучим музичного телепроекту «Шанс», та «Шиканемо» разом зі співачкою Наталею Могилевською.

Андрій Кузьменко мав активну політичну позицію, яка не завжди йшла йому на користь. У 2001 році був у складі партії «Команда озимого покоління». Під час «Помаранчевої революції» ,через контракт з телеканалом «Інтер», агітував за Віктора Януковича. За словами Кузьми, провладні сили пригрозили йому тоді, що він матиме проблеми після виборів, якщо не підтримає Януковича. Водночас Віктор Ющенко для нього вже тоді був «абсолютно непозитивним героєм». Музикант назвав цей інцидент досвідом і травмою, після якої його вже «ніхто в житті не перекупить».

Після початку війни на Донбасі, постійно допомагав бійцям АТО фінансово, також був відомий тим, що іноді приходив до лікарні, де лікувались бійці, і довго спілкувався з ними. Сам Андрій пояснював: після поранення боєць стає нецікавий державі, від нього всі відвертаються, тож вкрай важливо спілкуватись з ветеранами. Діяльність українських політиків постійно піддавалась критиці паном Кузьменком.

Андрій Кузьменко загинув 2 лютого 2015 року, повертаючись з Кривого Рога, де напередодні мав концерт. Біда сталася близько 8-ої ранку неподалік села Лозуватка, що на Дніпропетровщині. Позашляховик Скрябіна зіштовхнувся з молоковозом. Андрій помер на місці ДТП.

Після його смерті його ім’я стало легендою. Про нього вже написано багато книжок, постійно проводяться рок-фестивалі в пам’ять співака. Укрпошта випустить поштову марку на честь Скрябіна.

Якщо є ким пишатись, якщо є можливість донести до людей пам’ять про цю людину, треба діяти. Олександр Тигов, громадський та політичний діяч, депутат Києво-Святошинської районої ради, лідер «Руху територіальних громад»,у своєму фейсбуці написав, що у Києво-Святошинському районі 17 серпня з’явиться Алея Кузьми Скрябіна. Це межа Святопетрівське та Софіївська Борщагівка!

Вже є макет пам’ятника, присвяченого Андрію Кузьменко (Скрябіну).

Країні потрібні нові сучасні герої, які будуть прививати молодому поколінню патріотизм, любов до своїх співвітчизників, до музики. Хай живе пам’ять про Андрія «Кузьму» Скрябіна в наших серцях, коли ми будемо йти доріжками цієї алеї. Дякуємо, Олександр Тигов!